Zespół Szkolno - Przedszkolny w Pniewie

    Szkoła Podstawowa                                                                 Samorządowe Przedszkole nr 2

   im. Żołnierzy Armii Krajowej w Pniewie                                                    w Pniewie   

Instrukcje

Filmy instruktażowe:

INFORMACJA

Dyrekcja Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Pniewie serdecznie zaprasza Uczniów, Rodziców, Nauczycieli na uroczystą inaugurację roku szkolnego 2021/2022, która odbędzie się  1 września 2021r.
Porządek spotkania:
godz. 8.00 – Msza św. w kościele parafialnym.
godz. 9.00 – Spotkanie inauguracyjne w sali gimnastycznej:
  • wystąpienie Dyrektora
  • spotkania z wychowawcami.
Inauguracja w przedszkolu rozpocznie się o godz. 10.00 (spotkanie organizacyjne
z wychowawcami w pracowniach przedszkolnych)
Zapraszamy

 

Tylko do 30 września trwa największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. W imieniu dzieci spisu dokonują rodzice lub opiekunowie prawni.
Podstawową i obowiązkową metodą udziału w spisie jest wypełnienie formularza na stronie https://spis.gov.pl/. Jest też najbardziej przyjazną i bezpieczną – możemy się spisać w domu w dogodnym dla siebie terminie. Do elektronicznego formularza zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki.
Osoby, które nie mają komputera z Internetem i które wolą mieć wsparcie rachmistrza powinny zadzwonić na Infolinię Spisową 22 279 99 99 i postępować zgodnie z komunikatami. Trzeba jednak liczyć się z tym, że pod koniec września może być duże obciążenie Infolinii i ta metoda nie będzie tak szybka jak samospis internetowy. Warto spisać się jak najszybciej.
Informacje zbierane są również przez rachmistrzów spisowych. Jeśli skontaktuje się z nami rachmistrz (bezpośrednio lub telefoniczne) nie możemy odmówić mu przekazania danych!
Wszystkie dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne i podlegają szczególnej ochronie, na zasadach określonych w ustawie o statystyce publicznej oraz w ustawie o ochronie danych osobowych. Spis objęty jest tajemnicą statystyczną.
Jeśli jeszcze nie spisałeś siebie i swoich bliskich, nie zwlekaj. Spisz się już teraz!
Więcej informacji: https://spis.gov.pl/

OGŁOSZENIE

TELEFON ZAUFANIA RZECZNIKA PRAW DZIECKA

Uprzejmie informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość. Telefon działa i można z niego korzystać. Zależy nam na zachowaniu ciągłości wsparcia dzieci i młodzieży przeżywających lęki, napięcia emocjonalne, kłopoty i trudności wpływające na zdrowie psychiczne. Poniżej przekazujemy link do strony Rzecznika Praw Dziecka, na której znajdą Państwo wszystkie informacje związane z Dziecięcym Telefonem Zaufania.

DLA RODZICÓW

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/22 odbędzie się dnia 24 czerwca.
Godzina 10.00 msza święta na zakończenie Roku Szkolnego i Katechetycznego.
Godz. 11.00 uroczyste zakończenie roku szkolnego na sali gimnastycznej.
Odbiór zaświadczeń z wynikami egzaminu ósmoklasisty odbędzie się w szkole w dniu 8 lipca 2022 roku o godzinie 10.00 w gabinecie wicedyrektor (nr 29).
uroczysta Inauguracja roku przedszkolnego, odbędzie się dnia 1 września o godzinie 10.00, spotkanie organizacyjne z wychowawcami w salach.