Zespół Szkolno - Przedszkolny w Pniewie

    Szkoła Podstawowa                                                                 Samorządowe Przedszkole nr 2

   im. Żołnierzy Armii Krajowej w Pniewie                                                    w Pniewie   

Tydzień biblioteki

„ DLACZEGO WARTO CZYTAĆ ”

O tym, że czytanie książek niesie ze sobą szereg korzyści, przekonali się uczniów klasy II B naszej szkoły, którzy dnia 07.05.2021r.  wzięli udział w prelekcji  pt: „ Dlaczego warto czytać? ”. Uczniowie bardzo aktywnie brali udział w zajęciach dzięki czemu poznali wiele korzyści wynikających z czytania książek.

W dniach 8 -15 maja w naszej szkole  obchodzony był  XVIII Tydzień Bibliotek. Była to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy w której udział wzięli uczniowie klas I – III .

Na zajęciach uczniowie  poznali  historię, budowę oraz jak powstała książka. Pod konie zajęć uczniowie czytali fragmenty wybranych przez siebie  książek

11.06.2021r. - przedszkolaki z grupy 5-latków i 6-latków odwiedziły bibliotekę szkolną. Na lekcji bibliotecznej dzieci słuchały bajki H. Ch. Andersena  pt. „Brzydkie kaczątko” która czytana była przez uczennicę Samorządu Uczniowskiego Zuzannę Sierzan.

14.06.2021r. przedszkolaki z grupy 3-latków i 4-latków odwiedziły bibliotekę szkolną.Na lekcji bibliotecznej dzieci słuchały bajki H.Ch. Andersena pt. „Brzydkie kaczątko” która czytana była przez Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Amelię Kaczmarczyk.

DZIEŃ POSTACI  Z BAJKI
Bajki i baśnie, zarówno te czytane jak i oglądane odgrywają ważną rolę w życiu każdego dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta.  Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek przypada na 5 listopada i jest to jednocześnie dzień urodzin Walta Disney’a, najbardziej znanego producenta bajek. Jest to święto wszystkich bajkowych i literackich postaci. W naszej szkole w tym właśnie dniu dołączyliśmy się do międzynarodowego świętowania.
.
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szklonych
W ramach Międzynarodowego Miesiąca bibliotek Szkolnych w bibliotece czytaliśmy baśnie dalekiego wschodu.
O marzeniach, stracie, przyjaźni, podejmowaniu prób i wyzwań, dzięki którym  dowiedzieliśmy się na co nas stać.

JESIENNE DRZEWO CZYTELNICZE

Biblioteka szkolna brała udział w jesiennej akcji czytelniczej.
Akcja trwała od 28.09 do 30.10 – wypożycz, przeczytaj, odpowiedz na kilka pytań bibliotekarza i wpisz na odpowiednim listku tytuł książki oraz autora a następnie przyczep do Naszego drzewa czytelniczego.
PASOWANIE NA CZYTELNIKA
Dnia 16.12.2021r. uczniowie klasy I stali się czytelnikami biblioteki. W tym dniu uczennice z Samorządu Szkolnego przygotowały teatrzyk kukiełkowy dla młodszych kolegów i koleżanek, na koniec zajęć wszyscy uczniowie zostali pasowani na czytelnika i otrzymali  książeczki : moje pierwsze abecadło, plakat z alfabetem oraz dyplom czytelnika biblioteki.
.
Międzynarodowy DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA
 
Popularność Kubusia Puchatka sprawiła, że doczekał się on swojego dnia. Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka obchodzony jest 18 stycznia, w rocznicę urodzin Alana Alexandra Milne'a.  Dzieci z klas I – III  przyłączyło się do ogólnoświatowych obchodów dnia misia.
PKONKURS PLASTYCZNY
Dnia 25.02.2022r. w bibliotece został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „ Kubus Puchatek i przyjaciele”. 
.