Zespół Szkolno - Przedszkolny w Pniewie

    Szkoła Podstawowa                                                                 Samorządowe Przedszkole nr 2

   im. Żołnierzy Armii Krajowej w Pniewie                                                    w Pniewie   

 

Tydzień biblioteki

„ DLACZEGO WARTO CZYTAĆ ”

O tym, że czytanie książek niesie ze sobą szereg korzyści, przekonali się uczniów klasy II B naszej szkoły, którzy dnia 07.05.2021r.  wzięli udział w prelekcji  pt: „ Dlaczego warto czytać? ”. Uczniowie bardzo aktywnie brali udział w zajęciach dzięki czemu poznali wiele korzyści wynikających z czytania książek.

W dniach 8 -15 maja w naszej szkole  obchodzony był  XVIII Tydzień Bibliotek. Była to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy w której udział wzięli uczniowie klas I – III .

Na zajęciach uczniowie  poznali  historię, budowę oraz jak powstała książka. Pod konie zajęć uczniowie czytali fragmenty wybranych przez siebie  książek

11.06.2021r. - przedszkolaki z grupy 5-latków i 6-latków odwiedziły bibliotekę szkolną. Na lekcji bibliotecznej dzieci słuchały bajki H. Ch. Andersena  pt. „Brzydkie kaczątko” która czytana była przez uczennicę Samorządu Uczniowskiego Zuzannę Sierzan.

14.06.2021r. przedszkolaki z grupy 3-latków i 4-latków odwiedziły bibliotekę szkolną.Na lekcji bibliotecznej dzieci słuchały bajki H.Ch. Andersena pt. „Brzydkie kaczątko” która czytana była przez Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Amelię Kaczmarczyk.