Zespół Szkolno - Przedszkolny w Pniewie

    Szkoła Podstawowa                                                                 Samorządowe Przedszkole nr 2

   im. Żołnierzy Armii Krajowej w Pniewie                                                    w Pniewie   

Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza chętnych do udziału w akcjach charytatywnych.

W dniach od 20 do 29 marca wolontariusze z naszej szkoły zbierali produkty do paczek dla Polaków na wschodzie. Dnia 28 marca zebrane produkty spakowaliśmy do paczek, a dzień później za pośrednictwem jednego z rodziców przekazaliśmy do miejsca zbiórki w Warszawie - Aninie.


Polacy- Polakom  "Paczka na Kresy- Wielkanoc 2019"

 

Orkiestrowe podziękowanie

 

Pniewscy wolontariuszeserdecznie dziękują dyrekcji, nauczycielom, pracownikom i uczniom Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Armii Krajowej          w Pniewie oraz mieszkańcom parafii również mieszkańcom Wyszkowa za okazanie wielkich serc i finansowe wsparcie XXVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 
Za naszym pośrednictwem przekazaliście na konto akcji niebagatelną rekordową sumę 4198,63 złotych. Zbiórkę pieniędzy prowadziliśmy             w dwóch Sztabach Wyszkowie i Pułtusku.

 

Nie bądź sknera KUP PAMPERA

Kończymy zbiórkę do V edycji akcji Nie bądź Sknera kup Pampera już paczka spakowana.

Akcja najdłuższy łańcuch świąteczny

Włączamy się do tworzenia najdłuższego łańcucha świątecznego - w klasach, świetlicy, harcerze oraz wolontariusze. Mamy już kilkadziesiąt metrów.

Szlachetna Paczka

Drogi Darczyńco,
Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze! 
Miłość wyrażana jest poprzez wrażliwość na drugiego człowieka. Darczyńcy SZLACHETNEJ PACZKI dodatkowo okazują ją w prezencie, który trafia prosto

w serca rodziny. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś pomaga spełnić nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne. 
Cieszymy się, że jesteś częścią tej radości, którą przeżywała obdarowana rodzina podczas dostarczenia Paczki.
Cieszymy się, że jesteś częścią tej radości, którą przeżywała obdarowana rodzina podczas dostarczenia Paczki. 
Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem MAZ-2025-603758), chciał przekazać kilka słów od siebie.

 

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.

Razem z darczyńcami zdecydowaliśmy się wnieść prezenty na klatkę bez informowania o tym rodziny, by w końcu zapukać do niej z postawionymi na widoku prezentami. Byli totalnie zaskoczeni ich ilością. Ostatnia wniesiona paczka spowodowała, że w salonie, do którego wszystko wnieśliśmy, nie było już na nic miejsca, a poruszanie się tam było utrudnione. Każdy z członków rodziny zaczął otwierać różne paczki. Pani Karolina była bardzo zszokowana, dopytywała się czy to na pewno właściwy adres i nie rozumie jak można otrzymać aż tak dużą pomoc, od kogoś obcego. Chłopcy wydali się trochę mniej zaczarowani, jednak dalej chętnie rozpakowywali kolejne kartony. W jednej z paczek Wojtek dostrzegł rękawice bokserskie do których natychmiast zaczął się dobierać.      W mgnieniu oka zaczął otwierać opakowanie by je założyć. Był bardzo zadowolony, prosił również mamę o pomoc w obandażowaniu jego rąk. Z uwagi, iż nie wiedzieli jak to zrobić poprosił by sprawdziła jak się to robi na internecie! Przez chwilę próbowali szukać poradników by w końcu zostawić to, na co Wojtek okazał lekki smutek i powrócić do kolejnych paczek. W końcu zgodził się je przymierzyć później. Mikołaj z otrzymanego głośnika również się cieszył, jednak nie okazał aż takiego entuzjazmu jak Wojtek z rękawic. Za chwilę zaczął dobierać się do kolejnych prezentów. Panią Karolinę szczególnie zaskoczył kupon na zajęcia z zumby, o który prosiła. Powiedziała, że nie sądziła, że prośba może zostać spełniona. Bardzo za to podziękowała i wyraziła podziw za jakość otrzymanej pomocy. Wielokrotnie powtarzała, że ilość tego wszystkiego, tej pomocy, jak i dobroci Darczyńców jest nie do opisania!

Co chce przekazać Tobie wolontariusz:

Z tego miejsca chciałbym bardzo podziękować za współpracę każdej osobie, która brała udział w tworzeniu paczki! Tak samo osobom, które zgodziły się osobiście odwiedzić ze mną rodzinę jak i osobom, które włożyli coś od siebie do tej paczki! Wasza pomoc sprawia świat lepszym, a na pewno lepszym dla tej rodziny, której zgodziliście się przekazać wszystkie te Paczki! Mam nadzieję, że spędzili Państwo swoje święta w ciepłym rodzinnym gronie! A nowy rok będzie dla Państwa rokiem, w którym przekazana dobroć do Państwa wróci! Jeszcze raz, dziękuję! Dobra robota!

Co chce powiedzieć od siebie rodzina:

Pani Karolina chciałaby bardzo podziękować za otrzymaną pomoc! Za każdą otrzymaną Paczkę i za zaangażowanie oraz czas jaki został poświęcony! Pragnie również życzyć każdej osobie, która była włączona w tworzenie Paczki, Szczęśliwego Nowego Roku. Ma również nadzieję, że dobroć do Państwa wróci ze zdwojoną siłą!

WOLONTARIAT 2019/20

Drogi Darczyńco,

dziękujemy, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!

Szlachetna Paczka to dla najbardziej potrzebujących nie tylko świąteczny prezent, ale przede wszystkim impuls do zmiany. To mądra pomoc polegająca na nawiązaniu relacji z drugim człowiekiem, który potrzebuje uwagi i zainteresowania. Dzięki Tobie i Twoim bliskim osoby dotknięte nieszczęściem wiedzą, że jest ktoś, kto ich dostrzegł i w nich wierzy. Odzyskanie nadziei na zmianę w życiu to najlepszy prezent, jaki mogliście sprawić w ten świąteczny czas.

Dziękujemy, że pomagasz osobom, którym zabrakło szczęścia.

Zapraszamy do przeczytania wrażeń Rodziny (Pan Jan z rodziną) i Wolontariusza z Weekendu Cudów, w trakcie którego Twoja paczka dotarła do Rodziny.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki

To była przemiła wizyta, paczkę dostarczaliśmy wraz z Państwem. Rodzina już na nas
czekała. Panu Janowi towarzyszyła siostra, która specjalnie na tę okazję przyjechała, by pomóc w wysprzątaniu domu oraz by wesprzeć brata. Pan Jan był bardzo wzruszony i zaskoczony ilością otrzymanych paczek. Stwierdził że los nareszcie się do niego uśmiechnął i wraz z tym wsparciem będzie mógł wraz        z synem zacząć wszystko od nowa. Paweł był bardzo wycofany i speszony, zwłaszcza obecnością młodych dziewcząt z harcerstwa. Chłopca od zawsze krępuje fakt rozszczepu podniebienia. Bardzo się ucieszył z pięknych nowych, ciepłych butów oraz markowych koszulek. Mówił, że już nie może się doczekać, kiedy założy je na zajęcia do szkoły! Pana Jana najbardziej ucieszyła wymarzona koszula - właśnie o takiej marzył. Ogromną radość sprawiły również nowa zastawa stołowa, sztućce oraz kubeczki, podobnie jak nowe garnki - pan Jan bowiem bardzo lubi gotować. Wszystkim obecnym dużą radość sprawiły piękne domowej roboty pierniczki w świątecznych motywach, którymi się zajadaliśmy. Potwierdzam - nie tylko pięknie wyglądały, lecz także wybornie smakowały! To był cudowny akcent świąteczny prosto z serca!

Słowo od Rodziny

Rodzina jeszcze raz serdecznie dziękuje za okazaną pomoc i serce. Liczy na to, iż dobro wraca i wróci właśnie do Państwa. Prosili o przekazanie najszczerszych życzeń zdrowia, spełnienia wszystkich marzeń i szczęścia oraz sukcesów w nadchodzącym nowym roku!

Słowo od Wolontariusza

Bardzo dziękuję za wyśmienitą współpracę oraz wybranie właśnie naszej rodziny. Paczka była doskonała i prawdziwą przyjemnością było to, że mogliśmy razem dzielić tę radość z jej dostarczenia. Życzę Państwu wszelkiej pomyślności w nowym roku, zdrowia, a także nieustającej pogody ducha i samych pięknych chwil!

Dziękujemy, że towarzyszysz nam w niesieniu pomocy najbardziej potrzebującym. Tylko razem możemy sprawić, że poruszających historii, jak te opisane w Raporcie o Biedzie 2019, będzie tylko mniej.

Dobrze, że jesteś!
Zespół SZLACHETNEJ PACZKI

Szlachetna Paczka

WEEKEND CUDÓW 2019
6-8 grudnia to dni wyjątkowe nie tylko dla rodzin, którym pomaga Szlachetna Paczka, ale również dla każdego wolontariusza i Darczyńcy, angażującego się w pomoc i walczącego z biedą w Polsce. To dni pełne magii, w których naprawdę mamy wpływ na sytuację tych ludzi i zmiany, jakie mogą zajść w ich życiu. Hasłem przewodnim XIX edycji jest #odpowiadamdobrem oraz tradycyjnie „LUBIĘ LUDZI”.
#szlachetnapaczka #siepomaga #wspanialiludzie #duzoemocji #prezentyprzedswietami #pomagajjeslimozesz
W tym roku nasza szkoła i drużyna harcerska wzięły udział w „Akcji Szlachetna Paczka”. Jest to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy.
W „Szlachetnej Paczce” prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje. Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje te są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę       i przygotować dla niej paczkę na święta.
Nasz Szkolny Klub Wolontariatu wraz z 25 Drużyną Harcerską „Zawieja” objęły pomocą rodzinę z okolic Makowa Mazowieckiego. Zaangażowanie rodziców, członków Szkolnego Klubu Wolontariatu z klasy VIII oraz harcerzy z 25 DH „Zawieja, przyniosło nieoczekiwane efekty. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom – rodzicom, dzieciom, właścicielom sklepów z Pniewa, pracownikom szkoły i całej społeczności, którzy przyczynili się do zebrania darów w akcji „Szlachetna Paczka”. Dziękujemy zaangażowanym w pomoc rodzinom wszystkim ludziom o Wielkich Sercach , którzy dołożyli cegiełkę do wspólnego sukcesu. Bez zaangażowania tak wielu osób pomoc na taką salę nie byłaby możliwa. Zapewne dziękować będziemy jeszcze wielokrotnie, gdyż bez WAS Wszystkich Dobrzy Ludzie ten Weekend Cudów nie miał by miejsca. Szczególne podziękowania kierujemy do naszych Wolontariuszy i ich rodzin oraz rodzinie, która pożyczyła nam przyczepki abyśmy mogli zawieść paczki do potrzebującej rodziny.
Z całego serca Dziękujemy!

Wprowadź swoją misję biznesową, filozofię i wartości, aby inni mogli wiedzieć, dlaczego założyłeś tę firmę. Powiedz im, że dzięki temu produktowi lub usłudze polepszysz ich życie. Napisz własny tekst, nadaj mu styl i naciśnij Gotowe.

Nie bądź sknera KUP PAMPERA

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia wzieliśmy udział w akcji Nie bądź sknera Kup Pampera, ” zbieraliśmy  artykuły dla niemowląt: kosmetyki, kaszki, podkłady, chusteczki w ten sposób  wsparliśmy  dzieci z  Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku, Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Krasnystawie oraz organizację społeczną „Misja Pomocy”

Szanowni Rodzice oraz Kochani Uczniowie,

Nasza Szkoła włącza się w akcję zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pt. "Razem na Święta".

Celem tej akcji jest zachęcenie wszystkich do niesienia pomocy, wsparcia drugiemu człowiekowi w okresie przedświątecznym i Świąt Bożego Narodzenia oraz budowania wspólnot i więzi międzypokoleniowych.

W ramach akcji proponowane są następujące działania:

wykonanie kartek z życzeniami świątecznymi i przekazanie ich sąsiadom (np. wrzucenie do skrzynek pocztowych), możecie też przekazać kartki do szkoły będziecie mogli zostawić wrzucając do skrzynki przygotowanej przy wejściu głównym do szkoły do 16 grudnia.

samodzielne przygotowanie słodkich upominków (np. pierniczków) i obdarowanie nimi sąsiadów albo osób potrzebujących z najbliżej okolicy,

przygotowanie ozdób świątecznych dla osób z rodziny, najbliżej okolicy, przyjaciół,

zaoferowanie pomocy osobom chorym lub starszym w przedświątecznych zakupach,

zorganizowanie zbiórki darów do schroniska dla zwierząt,

Od dnia 8 grudnia Szkolne Koło Wolontariatu wraz z świetlicą szkolną przeprowadza zbiórkę rzeczy dla Schroniska dla bezdomnych zwierząt. Produkty dla zwierząt będziecie mogli zostawić w przygotowanych pojemnikach przy wejściu głównym oraz wejściu od strony przedszkola.

przygotowanie kartek dla kombatantów i Rodaków na Kresach,

Zapraszamy wszystkich Dużych i Małych do włączenia się w tę piękną inicjatywę Zachęcajcie też swoich bliskich, znajomych poprzez dodawanie na naszym Facebooku pod tym postem w komentarzu zdjęć z podjętą inicjatywą (np. wykonanymi kartkami, czy pierniczkami) z dodanym opisem: #RazemNaŚwięta

Zapraszamy do wspólnej akcji.

Pamiętajmy o tym, że dobro raz podarowane wraca z podwójną siłą.

Zbiórka dla Schroniska bezdomnych zwierząt.

Co możecie przekazać:

1. Karmy:

• karma sucha dla psów dorosłych,

• karma sucha dla szczeniąt,

• karma mokra (puszki) dla psów dorosłych,

• karma mokra (puszki) dla szczeniąt,

• makaron,

• ryż,

• kasza,

• karma sucha i mokra dla kotów.

• miski metalowe,

• koce,

• ręczniki materiałowe i papierowe,

• rękawiczki jednorazowe,

• rękawiczki robocze,

• klatki kennelowe oraz transportery,

• smycze i obroże, także obroże przeciw pchłom i kleszczom.

Produkty możecie zostawić w pojemnikach przy wyjściu głównym oraz od przedszkola do dnia 17 grudnia 2020.

Szkolny Wolontariat oraz świetlica szkolna.

Zapraszamy do wspólnej akcji.

Pamiętajmy o tym, że dobro raz podarowane wraca z podwójną siłą

.

WOLONTARIAT 2020/21