Zespół Szkolno - Przedszkolny w Pniewie

    Szkoła Podstawowa                                                                 Samorządowe Przedszkole nr 2

   im. Żołnierzy Armii Krajowej w Pniewie                                                    w Pniewie   

 

 

 

 

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2016/2017

 

   

   

 

 

INFORMACJA 

 

 

 

 Dyrekcja  Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej  w Pniewie zaprasza na podsumowanie realizacji projektu pn. "Zapatrzeni w tańcu"                 i  występ dzieci i młodzieży z naszej szkoły  oraz widowisko muzyczne "Gaik" w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Dzieci Puszczy Białej"            z Pniewa, które odbędzie się dnia 26 .06.2016 roku od godziny 13.00.

 

 kliknij, aby przeczytać harmonogram imprezy

 

 

   

 

 

INFORMACJA 

 

 Dyrekcja  Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej  w Pniewie zaprasza rodziców  i  uczniów na uroczystość zakończenia roku szkolnego, która odbędzie się dnia 24.06. 2016 roku o godznie 9.00.

 

   

   

 

 

Urok krajobrazu- kurpiowskie bagno – PULWY!!!

 

 

 

Wycieczka rowerowa dla klas III gimnazjum szlakiem Puszczy Białej (Pniewo- Wólka Przekory- Rząśnik, Porządzie, Grądy Polewne, Wincentowo).

 

Do końca XIX w. Pulwy były nieprzebytym tajemniczym bagnem, zresztą kurpiowskie słowo "pulwy" oznacza właśnie bagno. Kiedyś uznawano je za "obszar niczyj" - stanowiły granicę geograficzną i utrudniały kontakty między ludźmi mieszkającymi po ich obydwu stronach. I tak na zachód od wielkich mokradeł przez stulecia rozwijała się kultura Mazowsza, a na wschód od nich kultura podlaska.

Prawdopodobnie najpierw istniało w tym miejscu wielkie jezioro, które było starorzeczem pra-Narwi, a następnie przekształciło się w mokradło, które od lat 30. XX w. było sukcesywnie meliorowane i osuszane. Do tej pory znajdują się tu głębokie pokłady torfu, w niektórych miejscach osiągające ponad 6 m miąższości! 

Obecnie jest tu niezwykły jak na polskie warunki obszar 60 km2 użytkowanych gospodarczo łąk, na których można zobaczyć m.in. stada saren, polujące ptaki drapieżne (głównie błotniaki stawowe) oraz niezliczenie wiele bocianów, wiosną usłyszeć dziesiątki słowików, a jesienią obserwować klucze odlatujących gęsi. Wiosną i latem Pulwy pokrywają kolorowe dywany różnorodnych roślin. Wśród nich można spotkać rzadki w Polsce relikt późnoglacjalny - brzozę niską. Nad oczkami wodnymi, w dawnych miejscach wydobywania torfu żyją bobry i ptaki wodne, ale zwierzętami, które niezaprzeczalnie królują na Pulwach są... wszechobecne i wszędobylskie krowy! Jesienią setki tych zwierząt przemieszczają się swobodnie po pastwiskach. Nietrudno wtedy spotkać okolicznych gospodarzy poszukujących swoich stad. Jak sami mówią "po świętym Michale krowy na całym kawale", czyli po 29 września zwierzęta nie pasą się już na ogrodzonych pastwiskach, lecz chodzą po całych Pulwach - to znak, że nadszedł koniec sianokosów i czas szykować się do zimy.

 

Zdjęcia w galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

INFORMACJA 

 

Dyrekcja  Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej  w Pniewie zaprasza rodziców na zebranie z wychowawcami klas w sprawie omówienia wyników zachowania i nauczania, które odbędzie się w dniu 27.04.2016r. (środa) o godzinie 14.30

 

 

   

 

 

UWAGA RODZICE! ZAPISY JUŻ RYSZYŁY

   

 

 

INFORMACJA 

 

Dnia 19 lutego br. (piątek) w Zespole Szkół w Pniewie będzie miał miejsce bezpłatny dyżur psychologa w ramach projektu "Musimy siać...". Program profilaktyki i promocji zdrowia psychicznego u dzieci i młodzieży w powiecie pułtuskim.

 

Psycholog będzie pełnił dyżur w gabinecie nr 8 w godz od 8.00 do 15.00

 

Zapraszamy zainteresowanych rodziców i uczniów.

   

 

 

Kliknij, aby przeczytać 

 

Bezpłatne indywidualne konsultacje lekarskie

   

 

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

            Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole obchodziliśmy 13 października.

 

            Jako pierwszy zabrał głos pan dyrektor Krzysztof Gierek. Zwracając się do zaproszonych gości, nauczycieli, wychowawców, pracowników oświaty oraz wszystkich, którym bliska jest edukacja rozwinął myśl: „ Być dobrym nauczycielem to sztuka i talent. Mieć dobrego nauczyciela to szczęście”. W swoim wystąpieniu podkreślił, jak ważna jest rola nauczyciela w życiu młodego człowieka i w procesie edukacyjno-wychowawczym.  W kierunku pedagogów pan dyrektor skierował życzenia, w których znalazło się wiele ciepłych słów, podziękowań za wysiłek, wkład pracy oraz wyrozumiałość i cierpliwość w stosunku do uczniów. Następnie pan dyrektor wraz z panią wicedyrektor Jolantą Jackowską wręczyli nagrody nauczycielom, którzy w ostatnim roku szkolnym zasłużyli się na płaszczyźnie dydaktyczno-wychowawczej. Dziękując, gratulując i życząc dalszych sukcesów zakończył swoje wystąpienie.

 

Głos zabrała również przewodnicząca Rady Rodziców pani Marzena Kaczmarczyk, która zwracając się do nauczycieli przekazała im najlepsze życzenia i z przedstawicielami RR wręczyła kwiaty zaproszonym gościom, wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły.

 

W części artystycznej przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i  młodzi artyści  z klasy szóstej  pieśnią i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym.

 

Na tym uroczystość zakończono.

 

                                                                                    Opracowanie:

 

                                                                                   Katarzyna Matuszewska

 

                                                                                    Zofia Puławska

   

 

 

Szanowni Państwo,

 

 

 

Zarząd Powiatu w Pułtusku zaprasza dzieci i młodzież z placówek oświatowych z powiatu pułtuskiego do udziału w konkursach:

 

1.     Po co nam ta agresja – lepsze dziś, lepsze jutro

 

2.     Stresu nie unikniesz, ale możesz sobie z nim poradzić

 

3.     Jestem bezpieczny – w szkole, w domu, na ulicy…

 

organizowanych przez Powiat Pułtuski w ramach projektu „Musimy siać…” Program profilaktyki i promocji zdrowia psychicznego w powiecie pułtuskim realizowanego z Programu PL13: Ograniczanie społecznych nierówności w zdrowiu i dofinansowanego
z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 oraz budżetu państwa.

 

 

 

Motywem przewodnim konkursów jest hasło:

 

ZADBAJ JUŻ DZISIAJ O SWOJĄ KONDYCJĘ PSYCHICZNĄ,
ŻEBY W PEŁNI KORZYSTAĆ Z ŻYCIA

     

Zgłoszenia prac do konkursów do 19 listopada 2015 r. (decyduje data wpływu).

 

 

 

Szczegółowy regulamin, formularz zgłoszeniowy oraz informacje na temat konkursów można uzyskać w biurze projektu oraz na stronie internetowej projektu „Musimy siać…” -www.musimysiac.powiatpultuski.pl.

   

 

  INFORMACJA       Zarząd Powiatu w Pułtusku serdecznie zaprasza na piknik promujący zdrowie psychiczne pod hasłem   RODZINA WOLNA OD STRESU TO SPOKOJNA PRZYSZŁOŚĆ   realizowany w ramach projektu “Musimy siać...”Program profilaktyki i promocji zdrowia psychicznego w powiecie pułtuskim,który odbędzie się 4 października 2015 r. w godz. 11.00 – 15.00 na terenie Domu Polonii w Pułtusku.   kliknij, aby przeczytać harmonogram imprezy        

 

 

INFORMACJA 

 

         Dyrekcja Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Pniewie informuje, że uczniowie klas III, IV,VI Szkoły Podstawowej, I i II Gimnazjum oraz Przedszkola przystąpili do Projektu „Musimy siać…”. Program Profilaktyki i promocji zdrowia psychicznego u dzieci i młodzieży w powiecie pułtuskim. Uczniowie w ramach projektu będą uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach na terenie szkoły, zaś rodzice w Pułtusku.

 

 

 

Celem realizowanego projektu jest ochrona i wzmocnienie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w powiecie pułtuskim.

 

 

 

Do udziału w projekcie uczniowie i rodzice zgłaszają się za pośrednictwem szkoły.

 

 

 

KLIKNIJ ABY ZAPOZNAĆ SIĘ Z DOKUMENTACJĄ PROJEKTU

 

 

 

Regulamin projektu

 

Formularz zgłoszeniowy

 

Informacje dodatkowe